Animacja techniczna

Animacja techniczna to doskonałe narzędzie do ukazywania nawet najbardziej skomplikowanych procesów technologicznych, np. w branży medycznej. Dzięki niej w atrakcyjny i przejrzysty sposób można pokazać niemalże wszystkie procesy produkcji czy mechanizmy działania, co przykuwa uwagę dużo intensywniej niż tradycyjne formy instrukcji.

Z animacji technicznej korzysta wiele korporacji i firm, które chcą przyciągnąć uwagę odbiorców, jednocześnie zapoznając ich z właściwościami i zastosowaniem produktów i usług. Animacja techniczna może być wykonana w technice 2d lub 3d, w zależności od potrzeb klienta. Animacja 2d w prosty, dwuwymiarowy sposób wyjaśnia różnorodne procesy niezależnie od branży, natomiast animacja 3d pozwala na pokazanie trójwymiarowych cech produktu i dokładne objaśnienie jego funkcjonowania.

Animacja techniczna może pełnić więc zarazem kilka ról: filmu instruktażowego, promującego produkt oraz prezentującego go przed potencjalnymi partnerami biznesowymi. Ta forma obrazu jest uniwersalna i dostosowana praktycznie do każdego odbiorcy.

Studio Simple Frame tworzy nowoczesne animacje techniczne dla klientów indywidualnych i dużych korporacji, które pozwalają zobrazować treści i tym samym skuteczniej trafić do grupy docelowej. Pozwala na to wiele lat doświadczeń i wykwalifikowany zespół profesjonalistów, którzy stawiają nie tylko na efekt artystyczny, ale, przede wszystkim, na wysoką jakość merytoryczną animacji. Bardzo istotna jest również skuteczność marketingowa, którą gwarantuje jasne określenie i dopracowanie strategii marketingowej, dzięki czemu filmy czy animacje biznesowe mogą komunikować także treści sprzedażowe.