Film edukacyjny

Film edukacyjny

Edukacja wymaga odpowiedniego podejścia, metod i środków przekazu. Film jest zdecydowanie najlepszym przekaźnikiem wszelkich informacji. W związku z tym wiele wykładów i szkoleń jest ubogacane właśnie materiałami multimedialnymi. Film edukacyjny znacznie lepiej i skuteczniej uczy niż książka czy notatki. Może przekazywać też wiele różnych treści: historię, edukację społeczną, kulturową, pokazywać inne kraje, uczyć pierwszych słów. Zakres wykorzystania filmu edukacyjnego jest ogromny. Dzięki temu, że jest bardzo skuteczny wykorzystujemy go coraz częściej w wielu dziedzinach.

Jednak żeby film spełnił swoją dydaktyczną rolę musi być przemyślany i odpowiednio skonstruowany. Przede wszystkim liczy się scenariusz. Treści, które przekazujemy filmem muszą być logiczne, przejrzyste, konkretne, nie budzące żadnych wątpliwości, fachowe. Obraz, ujęcia i kompozycja musi dobrze, wyraźnie przedstawiać i obrazować treści. Bardzo ważne jest odpowiednia perspektywa i ustawienie kamery. Odbiorca musi dobrze widzieć żeby zrozumieć informacje. Dźwięk odgrywa znacząca rolę. Film edukacyjny powinien być jasny w odbiorze. Lektor czy aktorzy powinni przekazywać wiedzę w odpowiednim tempie, wyraźnie, poprawnie. W takim filmie liczy się treść ich wypowiedzi, nie efekty specjalne czy dynamiczna muzyka.

W Simple Frame dzięki profesjonalnym operatorom i montażystom tworzymy skuteczne filmy edukacyjne. Treści merytoryczne i jakość informacji stawiamy w tym przypadku na najwyższym szczeblu. Zgodna współpraca i wiedza są tu kluczowe. Każdy film robimy minimalistycznie pod względem ozdobników, które przyćmiłyby odpowiednie treści. Jednak zależy nam żeby były to materiały ciekawe, miłe w odbiorze i oczywiście fachowe.