Montaż filmów

Każdy film, niezależnie od gatunku, czasu trwania czy tematyki, powstaje w trzech etapach. Każda faza angażuje szereg specjalistów, czuwających nad kolejnymi etapami realizacji.

Preprodukcja i produkcja

Preprodukcja to bardzo wczesny etap produkcji filmowej. Dotyczy przede wszystkim uzgodnienia wszelkiego rodzaju formalności, wyznaczenia terminów, wykonawców oraz innych prac organizacyjnych i przygotowawczych. Powstaje scenariusz, będący podstawą realizacji filmu. Produkcja obejmuje cały okres prac na planie zdjęciowym, począwszy od pierwszego dnia, a kończąc na ostatnim. Odpowiedzialność za realizację zdjęć ponosi kierownik produkcji, który dba o to by powstał film profesjonalny, spełniający oczekiwania klienta. Na planie filmowym obok reżysera, kierownika planu pracują operator kamery, szwenkier (operator kamery), focus puller (odpowiedzialny za ostrzenie obrazu), gripper (oświetleniowiec), charakteryzatorki, kostiumograf, rekwizytor, scenograf, dyżurni planu i wiele innych osób, których praca składa się na powstanie profesjonalnego filmu.

Postprodukcja i montaż

Ostatni etap produkcji, postprodukcja, jest kluczowy i decydujący. Odpowiednie techniki montażu pozwalają na wyznaczenie pożądanej atmosfery, kontrolują i budują emocje, odpowiadają za dynamikę, rytmikę i ogólną narrację produkcji. W trakcie montażu możliwa jest korekta ewentualnych błędów (kolorkorekcja), które mogły ewentualnie powstać podczas realizacji zdjęć (zmiana ekspozycji obrazu, nasycenia światła, barwy). Okres postprodukcji to moment, w którym zostają dodane efekty specjalnie i wszelkie oprawy graficzne 2D i 3D (napisy, label’e itp) napisami, nagraniem lektora, dodaniem ścieżki dźwiękowej. Gotowy film spełnia wszelkie wymogi emisyjne każdej stacji telewizyjnej.

Dom produkcyjny Simple Frame

Warszawskie studio produkcyjne Simple Frame działa na rynku od kilkunastu lat. Specjalizujemy się w produkcji filmów reklamowych, promocyjnych, wizerunkowych, filmów telewizyjnych, nagrywaniem konferencji, tworzeniem profesjonalnych animacji dwuwymiarowych i trójwymiarowych. Oferujemy szereg usług w zakresie produkcji filmu oraz postprodukcji i montażu filmowego. Nasz zespół tworzą wysoko wykwalifikowani profesjonaliści, którzy zrealizują nawet najbardziej śmiały pomysł. Podczas całego procesu produkcyjnego ściśle współpracujemy z naszymi zleceniodawcami, aby powstały film był nie tylko atrakcyjny i skuteczny, ale również zgodny z wymaganiami i oczekiwaniami naszych klientów.