Reklama TV – Postprodukcja

Proces produkcji filmu to wieloetapowa praca specjalistów z różnych obszarów. Rozpoczyna go okres preprodukcji czyli przygotowań do okresu produkcyjnego czyli zdjęciowego. Pozwala on na dopracowanie pomysłu i dopracowanie szczegółów. Okres zdjęciowy pozwala na nakręcenie materiału, który później poddawany jest obróbce podczas okresu postprodukcyjnego. Postprodukcja jest więc ostatecznym etapem dla realizacji filmu i pozwala na uzyskanie efektu, który przeznaczony jest do emisji.

Czym jest postprodukcja?

Przede wszystkim na postprodukcję składają się etap udźwiękowienia filmu oraz jego montaż. Udźwiękowienie obejmuje także dodanie głosu lektora, co szczególnie popularne jest w filmach reklamowych czy wizerunkowych, a także instrukcjach. Wybiera się również odpowiednią ścieżkę dźwiękową. Montaż pozwala na wybranie najlepszych i najbardziej odpowiednich dla scenariusza fragmentów, zmontować je w taki sposób, aby tworzyły całość. Podczas postprodukcji tworzy się także dodatkowe elementy, jak dodanie animacji, efektów specjalnych, korekcję barwną całości i ostatnie poprawki.

Postprodukcja Simple Frame

Studio Simple Frame specjalizuje się w tworzeniu filmów reklamowych, spotów radiowych i animacji. Etap postprodukcji wykonujemy jednak również dla gotowych już materiałów, przy współpracy z telewizją czy agencjami reklamowymi. Oferujemy własne studio dźwiękowe, wybór lektorów oraz specjalistów w zakresie montażu, korekcji oraz animacji, co pozwala na uzyskanie pożądanego efektu i skuteczności marketingowej.