Sonda uliczna

Lubimy słuchać opinii innych, znać zdanie na konkretny temat żeby skonfrontować je ze swoim. Sonda uliczna jest bardzo często przeprowadzana na kanwie ważnych wydarzeń kulturowych czy politycznych. Czasem dotyczy luźnych tematów rozrywkowych. Jednak zawsze z zainteresowaniem wsłuchujemy się w wypowiedzi i poglądy na dany temat innych, zwykłych ludzi “z ulicy”. Do przeprowadzenia i stworzenia dobrego materiału z sondy ulicznej potrzebujemy dobrej jakości sprzętu, doświadczonego operatora i prowadzącego. Po zgraniu materiału odbywa się montaż w studio, później możemy zobaczyć efekty.

Biorąc pod uwagę wszystkie ważne wytyczne do stworzenia dobrej sondy, najważniejszą jest bezapelacyjnie profesjonalny, doświadczony operator kamery. Warunki uliczne- zmieniające się światło, kąt kamery, stabilizacja obrazu, mogą przerosnąć niedoświadczonego filmowca, a od odpowiedniego warsztatu i wyczucia artystycznego zależy powodzenie i jakość materiału. Oczywiście dobry sprzęt dużo pomaga. Jednak mimo wszystko nie zastąpi zdolności człowieka.

W studio Simple Frame podejmujemy się tworzenia takich projektów. Sonda uliczna jest jednym z największych ale jednocześnie najciekawszych wyzwań. Niereżyserowana, spontaniczna. Trzeba umieć wykorzystać panujące warunki i okoliczności. Nigdy nie wiemy czego możemy się spodziewać podczas przeprowadzania sondy dlatego zawsze musimy być gotowi na wszystko. Czujny operator, dzięki latom doświadczeń, doskonale wie jak złapać najciekawsze momenty. Zawsze powstają najwyższej jakości materiały, które po zmontowaniu dają niesamowite efekty.