Relacja filmowa

Relacja filmowa jest najpopularniejszą formą przekazywania informacji odbiorcom z ważnych wydarzeń. Wydarzenia sportowe, kulturowe, polityczne czy branżowe- niemal każdy event wiąże się z jego relacjonowaniem. Dzięki temu fani mogą na bieżąco śledzić poczynania swoich idoli i w pewnym sensie uczestniczyć w galach czy ważnych spotkaniach. Jednak nagranie ciekawej relacji jest dla filmowca wyzwaniem. O tyle trudnym zadaniem, że trzeba wiedzieć jak i umiejętnie łapać ważne chwile. Wydarzenia publicznego nie da się odpowiednio wyreżyserować, powtórzyć czy poczekać na odpowiedni moment. Operator musi być czujny i przygotowany w każdej chwili na uchwycenie ważnych, spontanicznych reakcji i momentów. Wymaga to wprawy i ogromnego doświadczenia.

Bardzo ważna, wręcz kluczowa w tworzeniu materiału z wydarzenia jest jakość sprzętu, na którym pracuje operator. W końcu oglądając materiał z eventu wymagamy ciekawych i wyraźnych ujęć, czystego dźwięku. Widz chce dostrzec każdy detal z odpowiedniej perspektywy. Dlatego właśnie ustawienia kamer, odpowiedniego oświetlenia i mikrofonów jest bardzo ważnym aspektem. Relacja filmowa musi być nagrana na najwyższym poziomie. Ma to ogromny wpływ na pracę montażysty. Prawidłowo nagrany materiał łatwiej i ciekawiej można zmontować. A to również bardzo ważny etap w drodze do stworzenia relacji filmowej.

Simple Frame to studio produkcji i postprodukcji projektów filmowych. Wiemy jak ważna do operatorów i reżysera jest jakość materiału. Właśnie dlatego pracujemy na najwyższej jakości sprzęcie filmowym i montażowym. Współpraca operatora, reżysera i montażystów ma również ogromny wpływ na efekt końcowy. Dlatego właśnie od lat współpracujemy z doświadczonymi i profesjonalnymi twórcami, artystami.