Dbaj o siebie!

Higiena i mycie rąk są dla nas czymś oczywistym, rutynowym, codziennym wręcz odruchowym. Jednak czy zastanawialiśmy się kiedyś czy prawidłowo myjemy ręce? Szczególnie obecnie, w sytuacji gdzie higiena rąk i sposób ich mycia jest kluczowe dla naszego zdrowia? Edukacji, zwłaszcza o zdrowiu, nigdy za wiele. Razem z MPWIK (Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji) stworzyliśmy film, który instruuje i przypomina jak powinno wyglądać prawidłowe mycie rąk. Animacja 2D, którą wykorzystaliśmy do tego świetnie sprawdziła się w tej roli.

Film promocyjny miał być krótki i konkretny. Przede wszystkim chcieliśmy edukować ale w lekki i przyjemny sposób. W związku z tym postawiliśmy na minimalistyczna animację 2D, krótkie konkretne informacje, stonowaną kolorystykę i delikatną ścieżkę dźwiękową. Animacja 2D kojarzy się najbardziej z kreskówkami i “starymi” bajkami. Jest prosta ale bardzo przyjemnie się ją ogląda. Dokładnie taki właśnie efekt chcieliśmy uzyskać. Tym bardziej, że ma ona trafić do osób w każdym wieku, od najmłodszych do najstarszych. Także przekaz musi być jednoznaczny.

Animacje, które powstają w naszym studio są najwyższej jakości. Jest to zdecydowanie najważniejsza wytyczna naszej pracy. Dobrze zrobiony projekt może być świetnym materiałem na fanpage, na Facebooka, Instagram czy inne źródła kontaktu z klientem. Dokładnie tak jak w przypadku filmu animowanego dla MPWIK. Jakość idąca w parze z odpowiednią kreacją jest skuteczna i zawsze zyskuje zaufanie i sympatię odbiorców.