MPWiK – film biznesowy na Instagram

Film biznesowy i Instagram? – Tak, Instagram to nie tylko zdjęcia.

Instagram w ostatnim czasie stał się bardzo popularną aplikacją. To już nie tylko setki użytkowników tylko wielomilionowa społeczność. Na początku z założenia Instagram miał być serwisem do publikacji zdjęć. Jednak teraz to portal nie tylko fotograficzny dla prywatnych osób ale również świetne miejsce do działań marketingowych! Firmy, instytucje zamieszczają filmy reklamowe, które mają ogromne grono odbiorców i łatwo mogą dotrzeć do użytkowników. Właśnie dlatego tak popularny stał się film na Instagram.

Film, nawet krótki, pokazuje znacznie więcej niż zdjęcie. Własnie dlatego szalenie rosnąca popularnością cieszy się tworzenie i zamieszczanie na profilach filmów Instagramowych. Musi on jednak spełniać odpowiednie warunki. Najważniejszym jest długość. Co prawda portal stara się dostosować do użytkowników. Nieustannie doskonali serwis, poszerza jego możliwości, dodaje nowe. Jednak mimo wszystko Instagram zorientowany jest na zdjęcia i krótkie filmy. Z czego bardzo chętnie korzystają firmy, producenci, usługodawcy czy instytucje. Wszyscy chcąc się zareklamować i wypromować umieszczają swoje filmy.

Z takiej formy promocji skorzystało również MPWiK (Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji) w Warszawie. Problem marnowania wody jest coraz większy. Jednak coraz bardziej go bagatelizujemy nie zdając sobie sprawy jak ogromny ma wpływ na nasze środowisko i życie. Wykorzystując popularność portalu stworzyliśmy na zamówienie MPWiK specjalny projekt informacyjny, który instruuje nas jak możemy zaoszczędzić wodę. Idąc za ciosem technologii i wychodząc do współczesnych odbiorców można go wykorzystać jako film na Instagram.

 

Dzięki temu dotrze do ogromnej liczby osób. Szczególnie młodych, którzy najbardziej bagatelizują problem marnowania wody.